Honlap testreszabása
készítette a honlap.hu
A Miniszterelnökség megbízásából, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett
a speciális fejlesztést célzó programok támogatása pályázati kiírásra benyújtott és elnyert
NTP-SPEC-21-0103 kódszámú
„Száll a madár ágról ágra, száll az ének szájról szájra” című pályázat
2 000 000 ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A pályázati program a Kaposvári Festetics Karolina Központi Óvoda Tücsök Zenekar Zenei Tehetségműhely 30 órás programja utazás a zene világában, célja a zenén keresztül a metallofon játék megszerettetése, olyan meglévő átlagon felüli adottságaik fejlesztése, melynek során fejlődik a gyermekek ritmuskészsége, zenei hallása, zenei alkotókészsége, ezáltal egész személyisége. A közös tevékenységek megvalósulása által a gyermekek közöséggé kovácsolódnak és fejlődnek.
A pályázati program keretében a zenei tehetségígéretek részére számos program kerül megszervezésre, prioritás volt a zenei tehetségműhely arculatához illeszkedő, a klasszikus zenei és népi kultúra értékeit szem előtt tartó a régi világ ,a népi kultúra, népzene hagyományainak és a zenetörténet gyöngyszemeinek megismerése.