Csuporka csoport

Szabóné Rácz Mária
Petiné Tardi Petra

Horváthné Weil Katalin:
1997-óta dolgozom intézményünkben. Az óvónői hivatás számomra nem munka, hanem öröm, játék, állandó megújulás, a gyermeki lélek megértése, odafordulás.
Szívesen veszek részt az óvodánkban működő team-ek, műhelyek munkájában, több megbízatásnak próbálok eleget tenni:
  • Gyógytestnevelőként, immár 2. éve szervezek az enyhébb ortopédiai elváltozásokkal, vagy belgyógyászati betegségekkel küzdő kicsinyeink számára játékos „gyógyító tornát”.
  • Szintén 2. éve vezetem az egyre nagyobb érdeklődésnek örvendő ovifocit.
  • A mozgás mellett szívügyem a mese és bábjáték, ezért az elmúlt nevelési évben „Kenderkóc-kuckó” meseműhely indításával gyarapítottam az óvodánkban működő tehetségműhelyek számát.

Szabóné Rácz Mária:
Célom a gyermekeket legjobb tudása szerint a jóra, szépre nevelni és tapasztalataimat ismereteimet átadni. Legfontosabb számomra a feltétel nélküli elfogadás szeretet és türelem. Megteremtem a vidám légkört és az érzelmi biztonságukat. Platón szerint a nevelés által válik az ember igazán emberré! „Ha a jövő évre gondolsz vess magot! Ha egy évtizeddel számolsz ültess fát! Ha egy élettel, nevelj embert!”